SEVKİYAT ve TESLİMAT

Sevkiyat Ürün gönderisi için çalıştığı kargo firmaları sisteme tanımlıdır ve "Sipariş Onay" aşamasında alıcı tarafından seçilir. Kargo ücretinin ödeme şekli "Sipariş Onay" aşamasında alıcı tarafından seçilir. Alıcının "Kargo Ücretini Teslimatta Ödemek İstiyorum." seçeneğini işaretlemesi firmamız tarafından belirtilen kargo ücretini kabul etmediğini gösterir.

Bu durumda "Sipariş Onay" aşamasında kargo ücreti alıcıdan tahsil edilmez ve alıcı ürünü teslim alırken kendisine ibraz edilen kargo faturası tutarını ürününü getiren kargo görevlisine nakten öder. Eğer alıcı "Kargo Ücretini Teslimatta Ödemek İstiyorum. " seçeneğini işaretlemez ise "Sipariş Onay" aşamasında kargo ücreti alıcıdan tahsil edilir. Teslimat Sipariş edilen ürün/ürünler en geç üç (3) gün içerisinde alıcının belirlediği kargo firmasının ilgili şubesine teslim edilir.

Sipariş edilen ürün/ürünler "Sipariş Onay" aşamasında alıcı tarafından belirlenen kargo firması ile alıcının teslimat adresine gönderilir. Kargonun alıcıya teslimat süresi, teslimat iline ve kargo firmalarının yaygınlığına bağlı olarak değişmektedir. Ürünler, kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Ürün, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Teslimatlarda sorun yaşanmaması için sevkiyat bilgilerinin doğru yazılması, teslimat yapılacak adreste bulunulması gerekmektedir. Hasarlı Kargo Hasarlı paketler için teslimat öncesi kargo şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır.

Eğer kargo şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı müşteride vardır. Paket alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın alıcıda kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda firmamıza bildirilmelidir.