HAKKIMIZDA

Sitemize hoşgeldiniz.

Ben Hande Polat. 1980 yılında Istanbul'da doğdum. Ortaokul ve liseyi Boğaziçi Kolejin'de okudum. 2001 yılında Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun oldum.Üniversiteyi bitirdikten sonra staj için Almanya'ya gitmeye karar vermiştim. Tam da o sırada okullar arasındaki anlaşmanın bozulması hayatımın bir dönüm noktası olmuştur. Bu dönüm noktası hayatta hiçbir şeyin tesadüfen olmadığını "Kainatta tesadüfe tesadüf edilmez" diyen Sokrates'i haklı çıkarmıştır. Bu esnada bitkisel ürünler satan bir firmadan staj teklifi aldım ve kabul ettim. Staj yapmak için girdiğim bu firmada 3 sene boyunca üretim ve kontrol müdürü olarak çalıştım. Çok başarılı bir o kadar da keyifli olan bu ortamda bir şeyler eksikti, yarımdı; bunu hissediyordum.

Evet her şey vardı belki, ancak en önemli belki de en öncelikli kısmı eksikti. Tüm ürünlerin nasıl ve nerede kullanılacağı. Insan hayatını doğrudan etkileyen bu ürünlerin kullanımı ile ilgili tüketiciler yeterince bilgi sahibi ve bilinçli değillerdi. Bu durum beni çok düşündürüyordu. Bir şeyler yapmamın gerektiğini hissediyordum. Bu konu üzerinde kardeşimle fikir alışverişinde bulunurken O da bana "Madem böyle düşünüyorsun bir aktar açıp bu eksikliği giderebilirsin" diyerek tavsiyede bulundu.

Düşündüm ve sonunda bir karara vardım. Evet aktar açmalıyım dedim ve bu düşünceden yola çıkarak " Bitki Dünyası" adını verdiğimiz ilk aktarımızi 2004 yılında Acıbadem'de açtık. Gelen talepler neticesinde 2005 yılında Suadiye'de 2. şubemizi açtık.

Neden mi Bitki Dünyası?Bitkiler hayatım, kardeşim ise Dünya'mdir. Bundan hareketle hayattaki vazgeçilmezlerim aktarımızın, markamızın ismi oldu.

Tüketicileri daha da bilgilendirmek, bilinçlendirmek aktarlık mesleğinin en iyi biçimde yürütülmesini ve gelişimini sağlamak üzere halen Türkiye Aktarlar ve Baharatçılar Federasyonu genel başkan yardımcılığı görevini keyifle sürdürüyorum.

Hayatı doğal akışında ve farkındalığı mı artırarak yaşıyorum; sizler de öyle yapın ve Tanrı'nın bizlere sunduğu tüm güzelliklerin şifasını dozunda, keyfini sınırsızca yaşayın.Daima hatırlayın: Gücün ve mutluluğun temeli sağlık ve sevgiden geçer...

Sevgilerimle

Hande Polat