Naturiga Organik Açai Tozu (Acai Powder)

Marka
Ürün Kodu : NTG01
335,00 TL
 Listeme Ekle

Açai meyvesi Brezilya amazon ormanlarında doğal olarak yetişir.Dünya’da antioksidan seviyesini belirleyen ORAC (oxygen radical absorbance capacity) listesinde üst sıralarda yer alan gıdalardan biridir. Tek tip antioksidan olmadığı için antioksidan içeren  gıdaların alımını çeşitlendirmemiz gerekmektedir. Bu nedenle günlük beslenmemize freeze dry açai ‘yi ekleyerek bu çeşitlendirmeye katkı sağlayabiliriz. Ayrıca doğal olarak yüksek lif  içermektedir. GLUTEN içermez.

100 gr'da;

  • 860 mg POTASYUM
  • 347 mg KALSİYUM
  • 3,8 mg DEMİR
  • 32 gr LİF
  • A VİTAMİNİ

Nasıl Üretilir?

Açai meyvesi Brezilya amazon ormanlarında yetişir ve olgunlaştığında elle toplanır. Çok hassas bir meyve olduğundan dalından toplandıktan sonra 24 saat içinde tüm besin değerlerini kaybeder. O yüzden Naturiga Açai üzümleri toplanır toplanmaz soğuk kurutma sürecine başlanır. Açai soğuk kurutma sürecine sokulmadan önce dikkatlice yıkanır. Daha sonra -40 dereceye kadar soğutulup herhangi bir katkı maddesi veya koruyucu ilave edilmeden kademe kademe ısıtılarak içindeki su buharlaştırılır.Daha sonra öğütülerek paketlenir. 1 kg’lık açai tozu elde etmek için yaklaşık 20kg’lık açai meyvesi kullanılır.

Nasıl kullanılır?

Günlük beslenme düzenine 1 çay kaşığı kadar açai tozu kolaylıkla dahil edilebilir.Taze meyve suları, smoothieler,çiğ hazırlanmış atıştırmalıklar (bar ve enerji topları)hazırlanabilir, yoğurda eklenerek kullanılabilir,ev yapımı dondurmalara eklenebilir.