Naturiga Nutritional Yeast Besin Mayası 100 gr.

Marka
Ürün Kodu : NTG08
155,00 TL
 Listeme Ekle

Spirulina yosunu dünyanın en çevre dostu protein kaynaklarından olan mavi ve yeşil alglerden oluşan bir yosun türüdür. 

Dünya’da 2,4 milyar yıldır varolduğu bilinmektedir. Spirulina,doğal olarak yüksek oranda protein (%66 oranında) ve B12 içerir. Doğal olarak lif kaynağıdır. NASA ve Avrupa Uzay Ajansı 

tarafından da astronotların besin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için tercih edilmektedir.Naturiga Spirulina renklendirici, katkı maddesi, ilave şeker, raf ömrünü uzatmak için herhangi bir kimyasal içermez. Tamamen doğal %100 spirulina yosunu tozudur. GLUTEN içermez.

100 GR'da

  • 333 mg KALSİYUM
  • 300 mg MAGNEZYUM
  • 6,6 mg DEMİR
  • Yüksek oranda B12 VİTAMİNİ
  • %66 PROTEİN
  • Spirulina nasıl üretilir? 

Nasıl yetişir?

Naturiga’nın Spirulinası Güney Çin Denizi'nde zengin ormanlarla çevrili, kentsel veya tarımsal kirlilikten korunmuş bir adada yetişir. Cıva, kurşun ve diğer tüm zararlı bileşenlere karşı titizlikle test edilir. Ayrıca, spirulina yosunlarının yetiştiği havuzlar pH değeri ve bakteriler açısından düzenli olarak test edilir. Spirulina yosunu sudan ince bir örgü elek yardımıyla hasat edilir. Elekten geçirilen spirulina yıkama havuzuna aktarılır; elle yıkanır. Uslak haldeki spirulina yosunu,besin içeriğini muhafaza edebilmesi için hızlıca tüm nemi buharlaştıran bir kurutma odasına yerleştirilir. Daha sonra ince yeşil toz olarak öğütülür ve paketlenir.

Nasıl kullanılır?

Spirulina tozu 1-3 çay kaşığı kadar smoothielere, kahvaltılık yulaflı kaselere,yoğurt ve süt/bitkisel sütlere sebze çorbalarına eklenebilir,salataların üzerine serpilerek ya da suya karıştırarak kolaylıkla tüketilebilir.